Akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Jest to dzień szczególny, przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji 10 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole Akademia, którą przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego . Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiła Piosenka patriotyczna Flaga śpiewana przez uczniów naszej szkoły.Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. 11 listopada to również dzień wspomnienia Św. Marcina z Tours rzymskiego legionisty, który w czasie jednej z mroźnych zim podzielił się z żebrakiem połową płaszcza. W ten sposób stał się symbolem miłosierdzia. Tego dnia w Wielkopolsce wypieka się rogale Marcińskie , które dzieci degustowały po zakończeniu uroczystej Akademii.     3 1

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ