,,Dziadek do orzechów”- balet w Teatrze Wielkim

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to jednoznaczny sygnał by wydarzenia kulturalne  odbywały się w wszechobecnym choinkowym nastroju. Stąd zapewne na całym świecie grudzień to czas, gdzie na scenach teatrów zaczyna gościć balet Piotra Czajkowskiego ,,Dziadek do orzechów". Również i nasz poznański Teatr Wielki  zaproponował nam  tę uroczą opowieść wigilijną, na którą wybrali się uczniowie szkoły. Wszelkiego rodzaju efekty dźwiękowe, świetlne (płonąca różną intensywnością choinka, błyski) i inne (pojawiający się dym, spadające konfetti), a także barwne stroje i dekoracje dały możliwość najmłodszym poznania tej wspaniałej opowieści. Szczególną radość wśród publiczności wywołały pojawiające się maleńkie aniołki - dzieci, które w lokowanych perukach, długich sukienkach ze skrzydłami wyglądały  uroczo. Była to  niezapomniana przygoda z tańcem klasycznym, która  przeniosła do baśniowej krainy tańca i muzyki. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza.

    davmde 001332photo001334photo 001335photo001336photo

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ