Dzień św. Patryka

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Tego dnia w ubiorze naszych uczniów dominował kolor zielony. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, kim był św. Patryk, posłuchać irlandzkiej muzyki oraz poznać ciekawostki dotyczące tradycji tego kraju. Przyglądaliśmy się, jak wyglądają obchody Dnia św. Patryka w Dublinie, u stóp tęczy szukaliśmy ukrytego przez Leprechauna garnka ze złotem, wykonywaliśmy kotyliony z koniczynkami              i poznaliśmy modlitwę św. Patryka, a wszystko to w rytmie melodii z zielonej wyspy.                      To był udany dzień, a kolejne obchody już za rok!
Dzień św. PatrykaDzień św. Patryka 1.
św. Patryk 3Dzień św.Patryka 2
Dzień św.Patryka 5Dzień św.Patryka 7

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ