Pani Prof. Pamela Howland – gość specjalny

W środę 31.01.2018 r. gościliśmy w naszej szkole kolejnego wyjątkowego gościa – panią prof. Pamelę Howland. Pani Howland jest utalentowaną amerykańską pianistką, która obecnie przebywa w Poznaniu, wykładając na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w ramach Stypendium Fulbrighta. Pani Howland od wielu lat jest wykładowcą akademickim, a jej pasją jest muzyka klasyczna. Przez ostatnie dwadzieścia lat nagrała siedemnaście płyt, od muzyki klasycznej, po piosenki świąteczne.

Pani Pamela Howland spotkała się z uczniami w auli szkoły. Dzieci przygotowały sporo pytań w języku angielskim, na które pani Howland chętnie odpowiadała. Wspólnie z uczniami odśpiewała kilka angielskich piosenek; nie obyło się też bez czytania książki w języku angielskim – wybór padł na The Very Hungry Catterpillar Erica Carle’a. Potem przyszedł czas na kolejne ekscytujące wrażenia – pani profesor ujawniła swój kunszt wirtuoza, odgrywając dla nas kilka dłuższych i krótszych melodii, pytając jednocześnie o ich nastrój oraz emocje, jakie wywołują. Warto podkreślić, że pani Howland jest wybitną znawczynią muzyki Fryderyka Chopina. Również jego kompozycji mieliśmy okazję posłuchać podczas tego wyjątkowego spotkania. Na koniec obdarowaliśmy panią Howland podziękowaniem oraz kwiatami.

Jakie było to spotkanie? Ekscytujące, bo uwielbiamy, gdy w szkole odwiedzają nas tacy wyjątkowi goście. Porywające, bo muzyka grana przez panią Howland dosłownie unosiła nas ponad ziemią. Inspirujące, bo potrafiliśmy porozumiewać się po angielsku i to zachęca nas do dalszej nauki języka. Wielu uczniów naszej szkoły uczy się grać na instrumentach muzycznych – z pewnością każdy marzy, by osiągnąć kunszt i klasę prezentowaną przez naszego gościa.

To wyjątkowe spotkanie każdy z nas zachowa w swoim sercu na długo. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z panią profesor Pamelą Howland.

20180131_09364520180131_103757

20180131_10063920180131_103101

20180131_10421520180131_104152

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ