Inspiracja muzyką klasyczną – Spotkanie z Panią Profesor Pamelą Howland

Za nami kolejne inspirujące spotkanie! 25 kwietnia ponownie odwiedziła nas Pani Profesor Pamela Howland, wybitnej klasy amerykańska pianistka, wykładowczyni akademicka i znawczyni twórczości Chopina.

Pani Profesor przeczytała młodszym uczniom opowiastkę angielską Millions of Cats. Następnie dzieci wykonywały własne ilustracje do tej historii, podczas gdy p. Howland grała dla nas na pianinie przepiękne melodie. W tej miłej atmosferze wspaniale nam się pracowało. Później dzieci opowiadały po angielsku, co znajduje się na ich rysunkach. Prace były prezentem dla Pani Profesor, jako pamiątka naszego spotkania. Starsi uczniowie natomiast mieli okazję porozmawiać z Panią Profesor i wysłuchać krótkiego koncertu. Pani Howland zagrała dla nas utwór Chopina oraz aranżację jednej z piosenek zespołu The Beatles.

Na zakończenie wręczyliśmy Pani Howland słodki upominek oraz polską wersję książki Erica Carle'a Bardzo głodna gąsienica.

Za ciekawe i ekscytujące spotkanie ponownie bardzo dziękujemy Pani Profesor!!!

12

3456

8 10

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ