KLASYCZNA EDUKACJA JAKO SPOŁECZNO-KULTUROWE REMEDIUM

indeks

Zadania finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki

KULTURA KLASYCZNA – KUŹNIĄ “CZŁOWIECZEŃSTWA” – Szkoła Podstawowa nr 75 w  Poznaniu

Nasza szkoła bierze udział w programach pn. KLASYCZNA EDUKACJA JAKO SPOŁECZNO-KULTUROWE REMEDIUM oraz HISTORIA MISTRZYNIĄ ŻYCIA EDUKACJA I KULTURA KLASYCZNĄ SZKOŁĄ "CZŁOWIECZEŃSTWA" DZIECI I MŁODZIEŻY, które realizowane są przez Collegium Reginae Hedvigis i współfinansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programów Społeczna Odpowiedzialność Nauki oraz Wparcia Edukacji. Projekty dotyczą wzmacniania tożsamości kulturowo-historycznej oraz świadomości narodowej dzieci i młodzieży, a także podnoszenia poziomu wiedzy na temat polskiego dziedzictwa. Zadania obejmują wdrożenie kompleksowego i wielofunkcyjnego Programu Edukacyjno-Kulturalnego oraz Spotkań z historia i kulturą.