„LADEGAST PO ZMROKU”

Polecamy koncerty w wykonaniu nauczyciela naszej szkoły Pana Roberta Napieralskiego.
Wydarzenie będzie transmitowane online na profilu https://www.facebook.com/ladegastpozmroku/

PIĄTEK o 2I:00 – 2I:40

Ladegast po zmroku online - koncert 3

Zbudowane przez Friedricha Ladegasta w 1876 roku organy pięknie wypełniają dźwiękiem Farę Poznańską, a ich zdobny prospekt idealnie wpisał się w barokową architekturę świątyni – dotychczas mogli to ocenić wszyscy podczas koncertów organizowanych w Farze.

LADEGAST PO ZMROKU to cykl koncertów online, zbliżający organy i artystę – zazwyczaj skrytych na emporze chórowej – do odbiorcy (w edycjach „na żywo” miejsca pod szafą organową starczyło zaledwie dla 50 osób).

Projekt zakłada cztery wirtualne wieczory z organistą, znawcą farnych organów w jednym – Robertem Napieralskim.

Robert Napieralski – absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, organista Fary, znający instrument od najmniejszej do największej piszczałki, wprowadzi słuchacza na emporę chórową i zaprezentuje pełną paletę brzmień w różnorodnym repertuarze, tajemnice powstania i szczegóły budowy tego zabytkowego instrumentu. Dopełnieniem dla muzyki jest wirtualna wycieczka do wnętrza instrumentu wraz z organistą.

Elementami składowymi każdego z koncertów-spotkań jest prezentacja utworów organowych z możliwością spojrzenia na ręce i nogi organisty. Rzut „okiem” na nuty i prospekt piszczałkowy.

Opowieść  o prezentowanym repertuarze, zabytkowym instrumencie, pracy organisty, technice gry…

 

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ