Luboński Bieg Niepodległości „Mały Patriota”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Mały Patriota, który odbył się 6 listopada 2016r. w Luboniu. Zawody rozegrano na asfaltowych alejkach w Parku Jana Pawła II. Organizatorem biegu był Luboński Klub Biegacza, a patronat honorowy biegu Mały Patriota objęła Pani Burmistrz Miasta Lubonia Małgorzata Machalska. Celem imprezy była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, promocja Miasta Luboń , oraz propagowanie patriotyzmu, upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie wystartowali w następujących kategoriach wiekowych: bieg 150 m - dziewczynki w wieku 5-6 lat i chłopcy w wieku 5-6 lat, bieg 600 m – dziewczynki w wieku 7-9 lat i chłopcy w wieku 7-9 lat, bieg 800 m – dziewczynki w wieku 10-12 lat i chłopcy w wieku 10-12 lat. Zawodnicy otrzymali numer startowy i zestaw startowy w worku sportowym. Nasi uczniowie dzielnie pokonywali swoje dystanse, a na mecie wszyscy otrzymali upragniony medal oraz owoce i ciepły posiłek. Atmosfera zawodów była bardzo gorąca , więc nie przeszkodziła nam niska temperatura. Z pewnością znów za rok weźmiemy udział w biegu!  

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ