Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5. grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wyjątkową tę okoliczność kl. V uczyniła okazją do odwiedzenia mieszczącej się w Poznaniu Fundacji Redemptoris Missio. Nasza wizyta  rozpoczęła się od krótkiej prezentacji. Dowiedzieliśmy się z niej, jaką pomoc i w jakich obszarach świata świadczy fundacja. Było to niezwykłe doświadczenie - móc oglądać zdjęcia i filmiki dokumentujące pracę wolontariuszy w krajach afrykańskich. Następnie każdy z nas zamienił się w wolontariusza, wypełniając wyznaczane nam zadania. Było to m.in. składanie i sklejanie kartonów, pakowanie paczek, segregowanie darów oraz przygotowywanie kartonów z wełną dla tzw. 'włóczkersów'. Oj, trochę zmęczyliśmy się tego dnia, ale za to każdy z nas odczuwał głęboką satysfakcję z wykonanej pracy. Pozostajemy pod niezwykłym wrażeniem różnorodności pomocy, jaką niesie fundacja i chyba każdy z nas wrócił stamtąd odrobinę zmieniony - uderzyło nas, jak wiele posiadamy na co dzień i często nie doceniamy tego, co dla innych może prawdziwym luksusem - jak choćby możliwość pisania we własnym zeszycie, korzystania z komputera czy po prostu szczotkowania zębów. Dziękujemy Fundacji Redemptoris Missio za możliwość wspólnej pracy i... do zobaczenia!!!

20191205_11192920191205_101738

20191205_10173120191205_092516

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ