Niepodległość Znaczy Wolność

„Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło słowo piękne, jak honor i męstwo, słowo, które brzmi –

N I E P O D L E G Ł O Ś Ć.”

Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę autonomii. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, tym samym po raz kolejny   przystępując do akcji „Szkoła do Hymnu”. Za pośrednictwem wzruszającego montażu muzyczno – słownego wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność. Dzień ten  był lekcją patriotyzmu i historii.  Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ