Punkt Przedszkolny

Punkt Przedszkolny im św. Filipa Neri został powołany w celu utworzenia miejsca edukacji dla dzieci, których rodzice wyrazili pragnienie, aby roczne przygotowanie przedszkolne rozpoczęło się w docelowej szkole ich dzieci.

Organem prowadzącym Punkt Przedszkolny jest

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J. H. Newmana: www.coradcor.pl

• Jest to oddział dzieci, które przygotowują się do podjęcia nauki w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Filipa Neri.
  • Tryb codziennego funkcjonowania dzieci oparty jest ściśle o warunki określone Podstawą Programową dla tego etapu edukacyjnego, jednak dzieci mają już możliwość uczestniczenia w życiu szkoły. Noszą mundurki szkolne, współtworzą oprawę artystyczną uroczystości szkolnych, uczestniczą w zajęciach dodatkowych.
  • Podręczniki i karty pracy, z których dzieci korzystają, stanowią przygotowanie do materiału, który czeka ich w pierwszej klasie.
  • Języka angielskiego dzieci uczą się codziennie!