Śladami pradawnych cywilizacji- wycieczka do Biskupina

Chociaż muzeum mieści się w niewielkiej miejscowości, to jest bardzo popularne za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego oraz corocznego festynu tematycznego na, który wybrali się uczniowie naszej szkoły dnia 22.09.2016 r. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia stałej ekspozycji przedmiotów codziennego użytku oraz strojów ludzi zamieszkujących niegdyś te tereny. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać ludzi, którzy z chęcią prezentowali nam czynności związane z codziennością swoich przodków. Oglądaliśmy m.in. wybijanie monet, farbowanie tkanin naturalnymi sposobami, wyrabianie naczyń i narzędzi glinianych, wytapianie metalu. Po krótkiej przechadzce znaleźliśmy się pod bramą, która jest dokładnym duplikatem bramy osady odnalezionej podczas wykopalisk. Samo grodzisko również jest rekonstrukcją tego z dawnych czasów. Znajdują się tam rzędy drewnianych domów pokrytych jednym dachem. Pan przewodnik oprowadził nas po domostwach naszych przodków i zapoznał z historią osady. Jako uczestnicy wycieczki dowiedzieliśmy się też, jak żyli i czym się zajmowali ludzie zamieszkujący kiedyś to miejsce,  jak rozwijało się tam życie, jak ludzie borykali się z problemami życia codziennego. Wycieczka do Biskupina, była żywą lekcją historii.  

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ