Symultana szachowa z arcymistrzem Jackiem Tomczakiem

W sobotę 30 listopada pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w bardzo ciekawym wydarzeniu - symultanie z arcymistrzem szachowym Jackiem Tomczakiem. Było to niezwykłe spotkanie. Na początku dzieci zapoznały się z arcymistrzem, który opowiedział im o swojej drodze szachowej. Młodzi adepci królewskiej gry dowiedzieli się m.in. kiedy p. Jacek Tomczak zaczął grać w szachy i ile czasu poświęcał na treningi jako dziecko. Zapoznali się również z listą jego licznych sukcesów szachowych na arenie krajowej i światowej. Opowieść, opatrzona wieloma zdjęciami z życia arcymistrza, była dla nas niezwykle inspirująca. Następnie p. Jacek rozegrał z dziećmi symultanę, czyli seans gry jednoczesnej z wieloma przeciwnikami. Jak nietrudno się domyślić, arcymistrz odniósł zwycięstwo nad wszystkimi graczami. Nie wynik jest tu jednak najważniejszy, lecz fakt, że mieliśmy okazję poznać tak niezwykłą szachową osobowość. Każdy uczestnik symultany otrzymał dyplom wraz z krótką dedykacją od p. Jacka i jego autografem. To była niezapomniana szachowa sobota...

IMG-20191201-WA0002IMG-20191201-WA0004

IMG-20191201-WA0005IMG-20191201-WA0017