Wycieczka szkolna do Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni  mieszczące się w Poznaniu przy Poznańskim Parku Naukowo – Technologicznym  jest miejscem rozwijającym u dzieci ciekawość świata przyrody, rządzącymi  nimi zjawiskami chemicznymi i fizycznymi.  Laboratorium Wyobraźni oferuje trzy główne aktywności zebrane wokół trzech części laboratorium, w których braliśmy udział dnia 8 stycznia. Były to:
  • pokazy w mobilnym, cyfrowym Planetarium;
  • zwiedzanie wystawy – interaktywna nauka poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z różnych dziedzin fizyki;
  • prowadzenie tematycznych zajęć  z dziedziny robotyki;
Zajęcia prowadzone były pod okiem ekspertów i  dydaktyków, którzy pomagali samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, analizy i badania. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń   fizycznych oraz zgłębiania wiedzy na temat Układu Słonecznego i galaktyki.Emocjonująca była lekcja robotyki. Zbudowane przez naszych uczniów roboty walczyły na ringu. Doping był imponujący. Wizyta w laboratorium rozbudziła  ciekawość świata, wyobraźnię, a także zainteresowała różnymi naukami technologicznymi. Nauka poprzez zabawę! Cel wycieczki zostało niewątpliwie osiągnięty! btylaboratorium[1] l[1]bty l.1[1]l.2[1]    

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ