„100 lat od Odzyskania Niepodległości – jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszej szkole po raz kolejny cykl spotkań muzycznych, dzięki którym uczniowie mogą przenieść się do krainy muzyki i sztuki. Pierwszy koncert wprowadził dzieci w klimaty polskie okresu międzywojennego, pokazując życie kulturalne, zwyczaje, świat mody pierwszych lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Prowadząca koncert w sposób wyjątkowo ciekawy  wprowadziła  w atmosferę tych czasów. Można było usłyszeć kapelę podwórkową, dźwięki trąbki, mandoliny, gitary, akordeonu a nawet tary. Podsumowaniem spotkania była nauka polskiego tanga. Skoczna muzyka sprawiła, że wszyscy w niezwykle roztańczonym i wesołym klimacie włączyli się do wspólnej zabawy.

Mozaika 1hdr

hdrhdr