Dzień Języków Obcych

Ten dzień wywołał w uczniach naszej szkoły wiele emocji oraz poszerzył ich wiedzę na temat świata. W czwartek 11 stycznia 2024 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole studentów z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Kazachstanu, Chin i Japonii. Studenci przybyli wraz ze swoim wykładowcą                        i opiekunem seminarium, Panią prof. UAM dr hab. Darią Hejwosz-Gromkowską. Opowiedzieli nam o krajach i kulturze swojego pochodzenia. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w komunikacji w języku obcym-zadawały wiele ciekawych pytań i aktywnie uczestniczyły w rozmowach z młodzieżą w języku angielskim. Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny   i mamy nadzieję na powtórkę podobnych inicjatyw!

 

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ