Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie

13 lutego uczniowie klas 4, 6, 7 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania wielkopolskiego. W salach muzealnych uczniowie mieli okazje zobaczyć oryginalne dokumenty, mapy, zdjęcia, sztandary, mundury a nawet militaria.          Na listach z nazwiskami powstańców poszukiwali informacji o przodkach, sprawdzali ciężar broni przenoszonej przez powstańców, poznawali stopnie wojskowe z I połowy XX wieku.   W trakcie zajęć edukacyjnych wzbogacili swoja wiedzę historyczną , poznali dzieje generała Józefa Dowbor-Muśnickego i jego rodziny. Żywa lekcja historii bez wątpienia zapadła               w pamięci uczniów.

20190213_11073720190213_100531

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ