Narodowe Święto Niepodległości

8. listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający dzień odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie  przygotowali  zarys wydarzeń historycznych poprzedzających odzyskanie wolności przez Polskę, uzupełniając go wierszami polskich poetów ubolewających nad niedolą polskiego żołnierza, a także nad dramatycznym losem rodaków zamieszkujących ziemie polskie w czasie zaborów.  Uroczystość uświetniło   wykonanie pieśni patriotycznych i utworów muzycznych przepełnionych miłością do ojczyzny.

IMG-7303IMG-7270

IMG-7298IMG-7301

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ