VI MISTRZOSTWA NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA W SZACHACH

W sobotę 18.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Mistrzostwach Niepublicznych Szkół Podstawowych Miasta Poznania w Szachach, które odbyły się w Dwujęzycznej Polsko Angielskiej Prywatnej Szkole Podstawowej w Poznaniu na ul. Piwnej .

W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 8 szkół. Zawody rozegrane zostały na dystansie 6 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Sportowym zmaganiom towarzyszyły emocje, a duch szachowej walki rozgrzewał naszych zawodników. Udział w turnieju był dla uczniów naszej szkoły nie tylko okazją do przetestowania własnych umiejętności – wiązał się też z możliwością obcowania z szachistami o naprawdę wysokich umiejętnościach i obserwowania ich gry. Jest to dla nas szczególnie cenne, gdyż wiemy, że aby rozwijać się w szachowej sztuce, musimy mierzyć do tych najlepszych.

W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna, licząca 7 zawodników, uplasowała się na 5. pozycji i została nagrodzona dyplomem oraz pucharem. Mimo zmęczenia do domu wracaliśmy uśmiechnięci. Do zobaczenia następnym razem!!!