„Zatrzymaj się na chwilę…” Jasełka bożonarodzeniowe

„Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmi. Pasterze udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie."
Ewangelia wg św .  Łukasza 2 .  15-16
 

Tegoroczne jasełka miały na celu skłonić nas do refleksji nad dzisiejszym pojmowaniem Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz przedstawienia tradycyjnie nawiązywał do ewangelicznej historii narodzin Syna Bożego, natomiast akcja rozgrywała się w  mieście, w którym dziś nikt nie ma czasu, każdy goni szczęście, nie pamięta, co jest najważniejsze… W  dzisiejszych czasach tak ciężko jest zatrzymać się i choć chwilę zastanowić nad sensem zbliżających się świąt. Mamy nadzieję, że przedstawienie  poruszyło widzów, pomogło zrozumieć istotę Narodzenia Pańskiego i na nowo odkryć jego sakralny wymiar. Pozwoliło także na chwilę zapomnieć  o codziennych obowiązkach, a przede wszystkim skłoniło do zastanowienia się nad własnym życiem.

DSC_0292DSC_0281 DSC_0307DSC_0273  

Zapisz się do newslettera

Adres:

Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri

ZABYTKOWY BUDYNEK SZKOLNY

ul. Armii Poznań 27

62-030 LUBOŃ

tel.: 793 130 703

e-mail: szkolafilipaneri@gmail.com

Organ prowadzący:

Stowarzyszenie COR AD COR im. Kardynała J.H. Newmana

www.coradcor.pl

Dojazd:

Budynek szkolny na przedłużeniu ul. Dolna Wilda, Poznań, blisko zjazdu z autostrady.

WYŚWIETL MAPĘ